Działania


15 tysięcy osób poparło już kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo”

Rośnie poparcie kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo” organizowanej przez Integrację. Jej celem przestrzeganie młodych osób przed skutkami lek­ko­myśl­nych sko­ków do wo­dy. Akcję poparło już 15 tysięcy osób na stronie internetowej www.plytkawyobraznia.pl oraz niemal 300 użytkowników portalu społecznościowego Facebook.

 

» czytaj dalej...

Startuje kampania „Płytka wyobraźnia to kalectwo”

Ruszyła właśnie XIV. edycja kampanii społecznej „Płytka wyobraźnia to kalectwo” organizowana przez Integrację we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka. Kampania ma na celu zwięk­sze­nie świa­do­mo­ści o kon­se­kwen­cjach lek­ko­myśl­nych sko­ków do wo­dy. Akcja potrwa do końca wakacji.

 

» czytaj dalej...

Nie warto zamieniać nóg na wózek

- Kiedyś byłem tak sprawny jak wy. Dziś nie chodzę, nie mogę sam wstać z łóżka i przytrzymać kubka z herbatą. Miałem 16 lat, kiedy nierozważnie skoczyłem do zbyt płytkiej wody i złamałem kręgosłup. Teraz jeżdżę na wózku. I choć mój wózek jest fajny, to zapewniam was, że nie warto zamieniać na niego własnych nóg – mówił Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji do dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Spotkanie zainaugurowało XIV edycję ogólnopolskiej kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo”.

 

» czytaj dalej...

601100100 - numer na wagę życia

W tym roku obchodzimy jubileusz 10 lat współpracy Plusa z służbami ratowniczymi GOPR, TOPR i WOPR. Dzięki tej współpracy ratowniczych istnieją Zintegrowane Systemy Ratownictwa, obsługujące specjalne numery ratunkowe. Nad wodą jest to numer 601 100 100.

 

» czytaj dalej...

 

Płytka wyobraźnia to kalectwo

W starożytnym Rzymie za człowieka wykształconego uważano tego, kto potrafił czytać, pisać i… pływać. Dziś sztuka pływania nie jest tak wysoko ceniona, ale nadal jest popularna. Przebywanie nad wodą wiąże się jednak z wieloma niebezpieczeństwami. Gdyńskie WOPR podpowiada, jak ich uniknąć i jak udzielić pomocy innym.

 

» czytaj dalej...


 

Fundusz Pierwszy Krok to pomoc finansowa przeznaczone są dla osób, które stały się niepełnosprawne w wyniku skoku do wody lub wypadku drogowego. Uzyskana pomoc ma służyć zwiększeniu samodzielności i aktywności tych młodych osób, które doznały uszkodzenia kręgosłupa. O dofinansowanie ubiegać się mogą mieszkańcy województw: mazowieckiego, małopolskiego, pomorskiego, lubuskiego oraz śląskiego.

 

Wysokość sumy przyznanej jednej osobie w ramach edycji Funduszu w 2009 r. nie przekroczy 4500 zł. Fundusz ma być pomocą dla osób, które nie posiadają własnych, wystarczających środków finansowych na rozwiązanie problemu związanego z niepełnosprawnością ograniczającego możliwość aktywnego życia w społeczeństwie a także wykorzystały już dostępne dofinansowania z instytucji takich jak NFZ, PRON itp. W ramach Funduszu można się ubiegać o dofinansowanie m.in. na zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania, szkolenie lub kurs, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, specjalistycznego oprzyrządowania, likwidację barier architektonicznych w mieszkaniu wnioskodawcy. Fundusz "Pierwszy krok" utworzony został na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Fundacją Sue Ryder oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji. Celem Funduszu jest ułatwienie "pierwszego kroku" w powrocie do aktywnego życia osobom niepełnosprawnym.

 

Wnioski i stosowne dokumenty należy składać w następujących terminach
I edycja: od 1 stycznia do 31 marca

II edycja: od 1 lipca do 30 września

na adres Centrów Integracja :

Centrum Integracja w Krakowie
ul. Piłsudskiego 6 (w oficynie), 31-109 Kraków
tel.: 012 424 04 30 , faks: 012 431 16 31
e-mail: krakow@integracja.org

 

Centrum Integracja w Gdyni
ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia
tel.: 0*58 660 28 38 , faks: 0*58 660 28 50
e-mail: gdynia@integracja.org

 

Centrum Integracja w Zielonej Górze
Aleja Niepodległości 11, 65-048 Zielona Góra
tel.: 0*68 328 64 70 , faks: 0*68 324 13 53
e-mail: zielonagora@integracja.org

 

Centrum Integracja w Warszawie
ul. Dzielna 1; 00-162 Warszawa
tel. / faks: 0*22 831 85 82
e-mail: warszawa@integracja.org

 

Centrum Integracja w Katowicach

ul. Dąbrowskiego 22, 40-032 Katowice
tel.:0*32 605 38 50, fax.: 0*32 206 80 07
e-mail: katowice@integracja.org

 

z dopiskiem "Fundusz Pierwszy Krok

15 tysięcy osób poparło już kampanię

„Płytka wyobraźnia to kalectwo”

Organizator:

Współorganizator:

Partner strategiczny:

Partnerzy wspierający:

Patronat medialny:

Partnerzy: